czerwony księżyc – jaki ksiezyc dzis – pomarańczowy – krwawy – co oznacza

Rate this post

Być może słyszałeś już o Krwawym Księżycu, jego prawdziwej nazwie zaćmienie Księżyca. Niektórzy mówią po prostu „czerwony księżyc”. Jest to jednak zjawisko rozumiane przez niewielu, podobnie jak jego duchowe znaczenie. Więc tutaj dowiesz się, czym jest krwawy księżyc oraz niektóre interpretacje i znaczenia z nim związane.

Prezentacja ogólna. Po pierwsze, musisz wiedzieć, że Czerwony Księżyc, Miedziany Księżyc i Krwawy Księżyc odnoszą się do jednego i tego samego zjawiska: zaćmienia Księżyca. Krwawy Księżyc to tylko termin reklamowy, bez znaczenia astronomicznego a co oznacza czerwony księżyc. Ostatnie postępy w technologii doprowadziły do ​​odkryć w świecie astronomii.

czerwony księżyc – krwawy – pomarańczowy

To rzeczywiście całkowite zaćmienie Księżyca, które nadaje mu czerwony kolor. Czerwony Księżyc zwykle pojawia się dwa razy w roku, więc jest to znacznie mniej rzadkie zjawisko, niż się wydaje, nawet jeśli nadal jest bardzo piękne do zobaczenia. W przeciwieństwie do zaćmień Słońca można je bez problemu obserwować gołym okiem, ponieważ Ziemia znajduje się tutaj między Słońcem a Księżycem.

Naukowe znaczenie krwawego księżyca – co oznacza czerwony księżyc. Zjawisko to jest związane z ruchem gwiazd. Księżyc krąży wokół planety Ziemia. Jego pozycja będzie miała wpływ na sposób oświetlania go przez Słońce, co może dać początek półksiężycowi, ćwiartce Księżyca lub pełni Księżyca, która występuje, gdy oświetlona jest cała jego widoczna strona.

Orbita tego naturalnego satelity Ziemi jest taka, że ​​następuje idealne wyrównanie Słońce-Ziemia-Księżyc, co powoduje, że ta ostatnia gwiazda zostaje zanurzona w cieniu wytwarzanym przez naszą planetę – co oznacza pomarańczowy księżyc. Ten tunel cienia nazywany jest „stożkiem cienia”. Księżyc pozostaje tam przez ponad godzinę.

czerwony księżyc - krwawy - pomarańczowyAle w takim razie, dlaczego wciąż jest widoczny czerwony księżyc 2020, i to z miedzianym odcieniem? To całkiem proste, zobaczysz. Wynika to z przekierowania promieni słonecznych przez Ziemię, które są odchylane w kierunku Księżyca. Ponadto atmosfera niebieskiej planety filtruje te promienie, przepuszczając tylko fale czerwone. Reorientacja promieni wyjaśnia zatem, dlaczego Księżyc jest zawsze widoczny w takich sytuacjach. To filtracja wyjaśnia, dlaczego ma czerwony kolor.

O zaćmieniach Księżyca krąży wiele legend. Jest to rzeczywiście zjawisko, które przez długi czas pozostawało niewyjaśnione z powodu braku wiedzy astronomicznej. Jest więc rzeczą naturalną, że „Krwawy Księżyc” czerwony księżyc 2020 podtrzymywał fantazje na różnych polach. Zaćmienia Księżyca są źródłem teorii spiskowych.

czerwony księżyc – co oznacza – znaczenie

Proroctwo „Krwawego Księżyca” mówi, że zjawisko to jest zwiastunem i końcem czasu. W Księdze Joela 2:31 jest powiedziane, że nadejdzie „krwawy księżyc” przed strasznym dniem Pańskim. Chrześcijańscy teoretycy spisku postrzegają to zatem jako biblijny znak apokalipsy, ponieważ Księżyc miał zostać pokryty krwią w ostatnich dniach naszego świata. Tetrada kolejnych Krwawych Księżyców doprowadziłaby nas do chaosu i zniszczenia. Jednak jego występowanie ma miejsce mniej więcej dwa razy w roku, więc można oczywiście wątpić w słuszność wszystkich tych teorii…

Pozytywna duchowa interpretacja krwawego księżyca. Niektórzy twierdzą, że Krwawy Księżyc promuje wyobraźnię i kreatywność. Że jesteśmy bardziej związani podczas zaćmień.

Inni uważają zaćmienia Księżyca za pozytywne wydarzenia, które przyniosłyby korzyści praktyce modlitw i innych praktyk duchowych – czerwony księżyc 2021. „Czerwony Księżyc” może być postrzegany jako symbol sukcesu, ochrony, a nawet wybawienia, pozwala wejść w jeden lub więcej nowych wymiarów, wejść w komunikację z duchami. „Krwawy Księżyc” pozostawiłby również miejsce na poprawę zdolności pozazmysłowych, co w związku z tym zwiększyłoby magnetyzm u ludzi.

To zjawisko astronomiczne mogłoby zatem pomóc w leczeniu. W przeciwieństwie do apokaliptycznych przepowiedni, których może być tematem czerwony księżyc znaczenie, można tu dostrzec coś znacznie bardziej pozytywnego!

czerwony księżyc - co oznacza - znaczenie

Różne wpływy zaćmień – dlaczego księżyc jest czerwony. Nie wszystkie zaćmienia Księżyca mają taki sam wpływ na populację: zależy to od obszaru geograficznego, w którym występuje. Jeśli zaćmienie wystąpi w bardzo rzadkim lub niezaludnionym miejscu, będzie miało naturalnie bardzo ograniczony efekt. Również w zależności od odległości od równika i tego, czy jesteś w górach, czy nie, zaćmienia mogą mieć mniej lub bardziej silne skutki. Oczywiście, im bliżej Księżyca jesteś, tym bardziej będzie to miało na Ciebie wpływ.

czerwony księżyc – jaki ksiezyc dzis – dzisiaj na niebie

Kilka rad, jak ograniczyć negatywne skutki „Krwawego Księżyca”
Oto kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby zminimalizować szkodliwe skutki zaćmienia Księżyca. Możesz dlaczego księżyc jest pomarańczowy : Praktykuj regularną aktywność duchową (medytacja, modlitwy, joga itp.)

Niepodejmowanie decyzji podczas zaćmienia lub podejmowanie ważnych działań w życiu
Tylko dla całkowicie zdrowych osób, nie jedz 12 godzin przed całkowitym zaćmieniem, odejmuj 3 godziny na kwartał mniej zaćmienia. Niekoniecznie jest możliwe zastosowanie wszystkich tych wskazówek, ale dwie pierwsze wskazówki są najłatwiejsze do wdrożenia, pierwsza poprawi ogólną jakość życia.

Zaćmienie Księżyca jest bardzo dziwnym i interesującym zjawiskiem do obserwacji. Zjawisko to występuje, gdy księżyc przechodzi za cień Ziemi i staje się ciemniejszy.

Cień Ziemi można podzielić na dwie części: umbra i półcień. Półcień otrzymuje minimalną ilość światła słonecznego, podczas gdy umbra nie otrzymuje żadnego. Zaćmienie Księżyca jest ściśle związane z przejściem Księżyca w cieniu a jaki ksiezyc dzis i kiedy będzie czerwony księżyc. Chociaż nie otrzymuje promieni świetlnych, cień nie jest całkowicie ciemny, ponieważ ziemska atmosfera przekierowuje promienie słoneczne i przepuszcza niektóre długości fal, podczas gdy inne są rozpraszane.

Dlaczego Księżyc jest czerwony podczas Zaćmienia Krwawego Księżyca? Jak powiedzieliśmy, podczas zaćmienia Księżyca Księżyc przechodzi za cieniem Ziemi, ale nie jest całkowicie czarny. W rzeczywistości cząsteczki gazu tworzące ziemską atmosferę rozpraszają długości fal należące do światła niebieskiego i zielonego, ale umożliwiają bezpośrednie przechodzenie fal czerwonawych.

Zjawisko to nazywane jest efektem Rayleigha i jest powodem, dla którego księżyc przechodząc przez cień Ziemi otrzymuje czerwoną poświatę z atmosfery. Światło słoneczne docierające do atmosfery ziemskiej przechodzi przez nią i odbija się od ziemi w kierunku Księżyca. Ponadto podczas zaćmienia niebieskie światło jest filtrowane, gdy przechodzi przez atmosferę, a Księżyc może być widziany jako czerwony. To jest księżyc, który nazywamy krwawym księżycem.

czerwony księżyc - jaki ksiezyc dzis - dzisiaj na niebie

W ciągu dnia czerwonawe widmo światła słonecznego przechodzi przez atmosferę i dociera do ziemi, podczas gdy światło niebieskie jest rozproszone we wszystkich kierunkach. Wyjaśnia to również kiedy jest czerwony księżyc, dlaczego niebo jest niebieskie, a wschody i zachody słońca czerwonawe.

Ale Czerwony Księżyc nie dotyczy wyłącznie zaćmień, można go również zaobserwować, gdy Księżyc wschodzi w nocy lub zachodzi o świcie. Wynika to z tego samego zjawiska, o którym wspominaliśmy w przypadku zaćmień Księżyca: dyfuzji pewnych długości fal.

czerwony księżyc – kiedy – dlaczego?

Innym powodem, który może wyjaśnić to zjawisko, jest obecność cząstek powietrza, jak w przypadku erupcji wulkanu lub dużego pożaru – kiedy jest krwawy księżyc. Są to zjawiska, które wyrzucają cząsteczki, zasłaniając otaczające światło z wyjątkiem światła czerwonego.

Chociaż zaćmienia Księżyca są stosunkowo częste, nie zawsze jest możliwe obserwowanie Krwawego Księżyca, gdy taki występuje. W rzeczywistości Czerwony Księżyc nie jest bardzo częstym zjawiskiem. Dwa takie zdarzenia miały miejsce w 2014 roku i można je było zaobserwować z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Hawajów i Nowej Zelandii.

27 lipca 2018 r. było najdłuższym całkowitym zaćmieniem Księżyca zaplanowanym na XXI wiek (103 minuty), jakie można było zaobserwować i zbiegło się z okresem pełni księżyca. Całkowita faza trwała godzinę i 43 minuty, a Księżyc przybrał czerwony lub czerwonawy odcień. Wydarzenie to było widoczne z Europy, Afryki, Azji i czasami z Australii. Rozpoczęło się o 21:30 do 23:20, chociaż całkowite zaćmienie osiągnęło około 22:20. Był też okres przed i po którym Księżyc znajdował się w najjaśniejszej części cienia Ziemi, zwanej półcieniem . Dodając te okresy, zaćmienie trwało w sumie około 4 godzin.

Przedostatnie całkowite zaćmienie Księżyca lub czerwony Księżyc można było zaobserwować 26 maja 2021 r. Było to wówczas całkowite zaćmienie Księżyca – w przeciwieństwie do zaćmienia z 19 listopada 2021 r., które było tylko częściowe – którego nie widziano od 2019 r.

W tym samym sposób, że czerwony księżyc z 2018 roku oprócz zaćmienia zgromadził kilka zjawisk, ponieważ był to superksiężyc, to znaczy, że w okresie pełni lub nowiu nasz naturalny satelita znajduje się najbliżej Ziemi – krwisty księżyc. To zaćmienie trwało tylko kwadrans i było niewidoczne z Europy, ponieważ niestety Francja nie znajdowała się w jej strefie widoczności.

Następne zaćmienie Księżyca nastąpi w bardzo krótkim czasie – bądźcie czujni! księżyc dzisiaj na niebie – lub poniedziałek, 16 maja 2022 r. W tym dniu Księżyc całkowicie przejdzie w cień Ziemi. Wejście do półcienia nastąpi o 3:32 (czasu madryckiego, UTC + 2) i oczekuje się, że osiągnie szczyt o 6:11. Wyjście z półcienia nastąpi o 8:50. Tym razem zaćmienie będzie widoczne z Francji i Europy w generalnie, ale także z Ameryki Północnej i Afryki.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here